FAQ

ZNAJDŹ ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE CIĘ PYTANIA DOTYCZĄCE KREDYTÓW, NIERUCHOMOŚCI I INWESTYCJI

CZYM JEST KREDYT HIPOTECZNY?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie zaciągnięte względem banku, które musi zostać przeznaczone na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych np. zakup nieruchomości lub jej remont. Zabezpieczeniem kredytu jest zakupiona nieruchomość.

CZY MUSZĘ PŁACIĆ ZA POMOC W UZYSKANIU KREDYTU?

Nie! Zaczniemy od tego, że Twoją zdolność kredytową obliczymy za darmo! Następnie pomożemy Tobie skompletować dokumenty oraz poprowadzimy cały proces kredytowy do szczęśliwego podpisania umowy - całkowicie bezpłatnie. To bank płaci nam prowizję. Odwiedź nasze biuro lub napisz do nas!

CZY MOGĘ WZIĄĆ KREDYT NA SPŁATĘ INNEGO KREDYTU?

Tak. Najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny, który pozwala spłacać wszystkie zobowiązania w niższych ratach. Nasz Ekspert Finansowy podpowie Tobie jak odzyskać płynność finansową.

JAK SZYBKO POPRAWIĆ ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ?

Zrezygnuj z kart kredytowych i spłać zaległe raty. Rozważ wzięcie kredytu na dłuższy okres. Możesz również wziąć kredyt razem z partnerem czy rodziną!

CZY INWESTYCJA W NIERUCHOMOŚĆ SIĘ ZWRACA?

Inwestycje w nieruchomości to jedna z najbardziej preferowanych i bezpieczniejszych sposobów lokowania pieniędzy. W Pewnym Miejscu dzielimy się swoim doświadczeniem, i podpowiadamy w jaki sposób uzyskać bezpieczną i rentowną stopę zwrotu. Najczęściej klienci korzystają z opcji: klasyczne flipy, wynajem długoterminowy, wynajem krótkoterminowy lub hybrydowy.

CZY KREDYT HIPOTECZNY TO POŻYCZKA HIPOTECZNA?

Nie! Pożyczka hipoteczna to kwota na dowolny cel dla osób, które już posiadają nieruchomość. Może ona osiągnąć nawet 80% jej wartości. Kredyt hipoteczny to dodatkowe środki celowe na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych np. zakup nieruchomości, działki, lub remont mieszkania/budynku.

NA CZYM POLEGAJĄ RZĄDOWE WAKACJE KREDYTOWE?

Ustawowe wakacje kredytowe to rządowe wsparcie dla kredytobiorców. Kredytobiorcy w sumie mogą zawiesić spłaty aż ośmiu rat - czterech rat w 2022 r. oraz czterech rat w 2023.

KTO MOŻE WZIĄĆ WAKACJE KREDYTOWE?

Każdy konsument, który posiada jeden kredyt hipoteczny w walucie polskiej, a umowa na kredyt została podpisana nie później niż 1 lipca 2022 r. Co więcej, kredyt ten musi kończyć się po 1 stycznia 2023.

JAK ZAWNIOSKOWAĆ O USTAWOWE WAKACJE KREDYTOWE?

Należy złożyć wniosek o zawieszenie spłaty rat kredytu online w swojej bankowości internetowe lub osobiście w oddziale swojego banku.

ILE KOSZTUJĄ WAKACJE KREDYTOWE?

Zupełnie nic! Żaden bank nie może pobrać dodatkowych opłat z tytułu wakacji kredytowych. Jedyną opłatą, którą będziemy ponosić w trakcie trwania wakacji kredytowych to ubezpieczenie wynikające z danej umowy.

CO TO JEST BEZPIECZNY KREDYT 2%?

Bezpieczny Kredyt 2% to jeden z filarów Programu Pierwsze Mieszkanie, który składa się z systemu dopłat do kredytu hipotecznego (Bezpieczny Kredyt 2%) na zakup pierwszej nieruchomości oraz programu wsparcia dla oszczędzających (Konto Mieszkaniowe) na zakup swojej pierwszej nieruchomości.

CO MOŻEMY SFINANSOWAĆ BEZPIECZNYM KREDYTEM 2%?

Kredyt może być udzielony w celu pokrycia całości albo części wydatków związanych z budową domu jednorodzinnego, w tym z jego wykończeniem, nabyciem prawa własności nieruchomości gruntowej lub jej części, nabyciem prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego.

KTO BĘDZIE MÓGŁ SKORZYSTAĆ Z BEZPIECZNEGO KREDYTU 2%?

Każdy, kto nie ukończył 45. roku życia, nie posiada i nigdy nie posiadał nieruchomości - mieszkania, domu jednorodzinnego ani spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

ILE MOŻNA WZIĄĆ KREDYTU?

500 000 PLN w przypadku singla oraz 600 000 w przypadku małżeństwa lub pary w związku nieformalnym wychowującej min. jedno dziecko.

CO JEŚLI NIE STAĆ MNIE NA WKŁAD WŁASNY?

Kredyt może zostać udzielony bez wkładu własnego kredytobiorcy albo z wkładem własnym kredytobiorcy nie wyższym niż 200 000 PLN.

CZY MOGĘ WZIĄĆ BEZPIECZNY KREDYT 2% NA DOKOŃCZENIE BUDOWY?

Tak, w takim przypadku wkładem własnym jest działka budowlana oraz rozpoczęta budowa, a ich wartość nie może przekraczać 400 000 PLN.

ILE BĘDĄ WYNOSIĆ DOPŁATY DO BEZPIECZNEGO KREDYTU 2%?

Ile będą wynosić dopłaty do Bezpiecznego Kredytu 2%? Wysokość dopłaty do raty Bezpiecznego Kredytu 2% oblicza bank kredytujący, zgodnie z podanym wzorem.

CZY BĘDĘ MIAŁ ZDOLNOŚĆ NA BEZPIECZNY KREDYT 2%?

Zdolność kredytowa to indywidualna kwestia. Oceny dokonywać będzie bank kredytujący. Jeśli wnioskujący nie otrzyma pozytywnej decyzji kredytowej, może skorzystać z Konta Mieszkaniowego.